Global Bilgi | RPA

PowerPoint

PowerPoint

Aktiviteler

PowerPoint Add Data Table

PowerPoint Add Data Table aktivitesiyle, PowerPoint dosyasının istenilen sayfasına Collection türündeki tabloları ekleyebilirsiniz. Eklenecek tablonun genişlik ayarlarını ve tablonun sayfada konumlanacağı alanı aktivite içerisinde belirleyebilirsiniz.

PowerPoint Add File

PowerPoint Add File aktivitesiyle, PowerPoint dosyasının istenilen sayfasına dosya ekleyebilirsiniz. Eklenen dosyanın boyutunu ve sayfadaki konumunu aktivite içerisinde düzenleyebilirsiniz.

PowerPoint Add Image Or Video

PowerPoint Add Image Or Video aktivitesiyle, PowerPoint dosyasının istenilen sayfasına resim veya video eklemesi yapabilirsiniz. Eklenen resmin veya videonun boyutunu ve sayfadaki konumunu aktivite içerisinde düzenleyebilirsiniz.

PowerPoint Add New Slide

PowerPoint Add New Slide aktivitesiyle, açmış olduğunuz PowerPoint dosyasına yeni slayt ya da slaytlar ekleyebilirsiniz. Hangi slayttan önce eklenmesini istiyorsanız Slide Number satırını, kaç adet slayt eklenmesini istiyorsanız Slide Count satırını kullanabilirsiniz. Slide Type satırını kullanarak da ekleyeceğiniz slaytın türünü belirleyebilirsiniz.

PowerPoint Add Text

PowerPoint Add Text aktivitesiyle, PowerPoint dosyasının istenilen sayfasına yeni bir metin ekleyebilirsiniz. Eklenen metnin yazı boyutu, rengi ve sayfadaki konumu gibi işlemleri aktivite içerisinde düzenleyebilirsiniz.

Metin eklemek istediğiniz sayfada ekli bir shape varsa “Shape Name” satırına shape ismini yazarak içerisine metin ekleyebilirsiniz.

Not: Slayt içerisinde ekli olan shape’in ismini öğrenmek için Format > Selection Pane menüsünden seçili olan shape’in ismini öğrenebilirsiniz.

PowerPoint Clear Slide

PowerPoint Clear Slide aktivitesiyle, PowerPoint dosyasındaki belirtilen slaytın içeriğini temizleyebilirsiniz.

PowerPoint Close

PowerPoint Close aktivitesiyle, açık olan PowerPoint dosyasını kapatabilirsiniz. Close Without seçeneğinin “True” olarak seçilmesi durumunda, dosyayı kaydetmeden kapatabilirsiniz.

PowerPoint Copy Paste Slide

PowerPoint Copy Paste Slide aktivitesiyle, belirtilen slayt sayfasını kopyalayabilir veya Cut Paste satırını “True” yaparak kesip yapıştırabilirsiniz.

PowerPoint Create

PowerPoint Create aktivitesiyle, yeni bir PowerPoint dosyası oluşturabilirsiniz. Oluşturduğunuz sunum adını değişken içerisine aktarabilir ve senaryo içerisinde kullanabilirsiniz.

PowerPoint Delete Slide

PowerPoint Delete Slide aktivitesiyle, belirtilen slaytı silebilirsiniz.

PowerPoint Open

PowerPoint Open aktivitesiyle, daha önce oluşturulmuş, kayıtlı olan PowerPoint dosyasını açabilirsiniz. Ayrıca, toplam slayt sayısını output üzerinden bir değişkene aktarabilir ve senaryo içerisinde kullanabilirsiniz.

PowerPoint Replace Text

PowerPoint Replace Text aktivitesiyle, sunum içerisinde geçen bir metni veya kelimeyi yeni bir metin ya da kelime ile değiştirebilirsiniz. Bu işlemi, Slide Number satırına yazacağınız slayt numarası ile istediğiniz bir slayt içerisinde ya da All Slides satırını “True” olarak işaretleyip tüm slaytlar içerisinde uygulayabilirsiniz.

PowerPoint Run Macro

PowerPoint Run Macro aktivitesiyle, PowerPoint dosyası içerisindeki kayıtlı macrolarınızı çalıştırabilirsiniz.

PowerPoint Save

PowerPoint Open aktivitesiyle açmış olduğunuz PowerPoint dosyasını, PowerPoint Save aktivitesiyle kayıt edebilirsiniz.

PowerPoint Save As

PowerPoint Save As aktivitesiyle, açık olan PowerPoint dosyasını farklı bir isimde, farklı bir uzantıda ve farklı bir konuma kayıt edebilirsiniz.

Dijital Çalışanlarınız olsun ister misiniz?