Global Bilgi | RPA

Robot

Robot

Aktiviteler

Communicate With Robot

Communicate With Robot aktivitesiyle, yetkili olunan robotlar ve bağlı oldukları senaryolar arasında iletişim kurabilirsiniz.

Senaryonun belirli bir adımında yetkili olunan farklı bir robota “Stop/Run” komutu gönderebilir, robota bağlı senaryonun istenilen bir değişkenine atama yapabilirsiniz.

Robot Unique Id satırına, mesaj gönderimi yapılacak robotun id bilgisi yazılmalıdır. Bu bilgiye orchestrator > robotlar sayfasından ulaşabilirsiniz.

Message satırına ise, gönderilmek istenen mesaj bilgisi aşağıdaki formata göre girilmelidir.

  • Run işlemi için: runScenario|robotIdBilgisi
  • Stop işlemi için: stopScenario|robotIdBilgisi
  • Değişken atama işlemi için: runScenario|robotIdBilgisi|SetVariable|değişkenAdı=Atanacak Mesaj

Get Robot Informations

Get Robot Informations aktivitesiyle, tasarladığınız senaryo üzerinden eşleştirdiğiniz robota ait Robot Unique Id, Robot Name ve Machine Name bilgilerini output üzerinden alabilir ve senaryo içerisinde kullanabilirsiniz.

Bu aktiviteyi kullanabilmek için tasarlanan senaryonun publish edilmiş ve robotla eşleştirilmiş olması gerekmektedir. Eşleştirilen bir robot olmaması durumunda değerler “Not Active Robot” olarak görülecektir. Aktiviteyi senaryonuza ekledikten sonra yalnızca robot üzerinden çalıştırabilirsiniz. Aksi durumda studio üzerinde çalışmayacaktır

Set Robot Info

Set Robot Info aktivitesi, orchestrator ortamına giriş yapıldıktan sonra robotunuzun profil sayfasında bulunan History (Geçmiş) alanına istenilen mesajı yazdırmayı sağlar. Title satırına mesajın başlığı, Description satırına ise iletmek istediğiniz mesaj bilgisi yazılmalıdır.

Not: Aktiviteyi robot uygulaması üzerinden çalıştırılan senaryolarda kullanabilirsiniz.

Update Robot Transaction Message

Update Robot Transaction Message aktivitesiyle transaction bazlı mesaj ekleyebilirsiniz. Bu veriyi Orchestratorde Bir Robotun Günlük Grafiği isimli raporda mesaj kolonundan raporlayabilirsiniz.

Studio üzerinde bu aktivite çalıştırıldığında aktif transaction olmadığı için “Active transaction not found!” şeklinde bir hata mesajı vermektedir. Bu sebeple senaryo içinde kullanırken bu mesajı atlamak için mor oku (Catch bacağını) mutlaka bir aktiviteye bağlamanız gerekmektedir.

Dijital Çalışanlarınız olsun ister misiniz?