Global Bilgi | RPA

Robot Uygulaması

Robot Uygulaması

Başlangıç

Turkcell Global Bilgi RPA Robot, studio ortamında tasarımını yaptığınız ve yayınladığınız senaryoları, akışları robot üzerinden çalıştırabileceğiniz bir modüldür. Tasarımlarınızı orchestrator üzerinden tetikleyebileceğiniz gibi robot uygulaması üzerinden de tetikleyebilirsiniz.

Turkcell Global Bilgi RPA Robot uygulamasını bilgisayarınıza kurduktan sonra üzerine tıklayarak açabilir ve senaryolarınızı tetikleyebilirsiniz.

Butonlar ve Genel Kullanım

Turkcell Global Bilgi RPA Robot uygulaması açıldıktan sonra, publish edilen ve yetkili olduğunuz aktif senoryoları görebilirsiniz. Start butonu tıklayarak senaryoyu çalıştırabilir, stop butonu tıklayarak durdurabilirsiniz. Yetkili olduğunuz senaryolarda bir değişiklik yapıldıysa, yapılan bu değişikliklerin robot uygulamasına yansıyabilmesi için Refresh butonunu tıklamanız gerekmektedir.

Ayarlar

Settings butonunu tıklayarak kayıt sırasında kullandığınız organizasyon adı, kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi ilgili alanlara yazmanız ve kaydetmeniz önemlidir.

Uygulamanın dark mode özelliğini aktif hale getirebilmek için DarkMode seçeneğini tıkladıktan sonra Save butonu tıklanmalı ve uygulama kapatılıp tekrar açılmalıdır.

Robot Logs

Logs butonunu kullanarak robotunuzun tüm hareketlerini (Robot uyandı, Robot kapandı, Durdu, Çalıştı vb.) açılan liste üzerinden sıralı bir şekilde takip edebilirsiniz. Tarih aralığı seçmek için “Start Date” ve “End Date“ seçeneklerini kullanabilir, Enter Text Here alanını kullanarak robotun hareketlerini filtreleyebilirsiniz.

Dijital Çalışanlarınız olsun ister misiniz?