Global Bilgi | RPA

Ücretsiz Dene

RPA’yi Deneyimlemeye
Hoş Geldiniz

Aşağıdaki adımları takip ederek Orchestrator, Studio ve Robot modüllerinin kurulumunu gerçekleştirerek 30 gün boyunca RPA’yi sınırsız kullanabilirsiniz. RPA Akademi bölümümüzde eğitim dokümanlarına ulaşabilirsiniz. Keyifli bir deneyim geçirmenizi dileriz.

RPA Kurulum Aşamaları

1. Orchestrator Kurulumu

Orchestrator yani yönetim paneline aşağıdaki buton üzerinden geçiş yapabilirsiniz. Daha sonrasında Organizasyon Adı, Kullanıcı Adı ve Şifrenizle oturum açabilirsiniz. Eğer bu bilgilere sahip değilseniz “Yeni Organizasyon Oluştur” butonu ile kayıt olabilirsiniz.

Açılan sayfada organizasyon adı, email adresi, şifre ve tekrar şifre girişi yapıldıktan sonra güvenlik kodu girilerek kayıt işlemi tamamlanmış olacaktır. Güvenlik gereği kullanacağınız şifre en az bir büyük, bir küçük ve bir özel karakterden oluşması gerekmektedir.
Kayıt işlemi sonrasında mail adresinize gönderilen “Organizasyon Aktifleştirme” maili ile hesabınızı aktif hale getirebilir, kullanıcı giriş ekranından organizasyon adı, kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi yazarak mailinize gelen doğrulama kodu ile birlikte orchestrator yani yönetim paneline giriş yapabilirsiniz.

Not: Kayıt için kullandığınız mail adresinizin ön eki kullanıcı adınız olarak tanımlanmıştır. Kullanıcı adınızı değiştirmek isterseniz orchestrator yani yönetim panelinden Kullanıcılar + İşlemler + Düzenle sayfasına giriş yaparak işlem yapabilirsiniz.

2. Studio Kurulumu

Kullanıcı kayıt işlemi tamamlandıktan sonra aşağıdaki butona tıklayarak indirdiğiniz kurulum dosyası ile Studio kurulumunu yapabilirsiniz.

Kurulum tamamlandıktan sonra “Create Local Workflow” ile yeni bir tasarım sayfası açılması gerekmektedir. Açılan sayfada settings yani ayarlar alanına giriş yapılır. Organizasyon adı, kullanıcı adı ve şifre bilgileri girilerek save işlemi yapılması gerekmektedir.
Uygulamayı bir kez kapatıp açtıktan sonra kullanıcı adı ve şifre ile studio ortamına login olabilirsiniz. Login olduğunuzda Open Orchestrator Workflow, Create Method ve Open Method butonları aktif hale gelecektir.

3. Robot Kurulumu

Aşağıdaki butona tıklayarak indirdiğiniz kurulum dosyası ile Robot kurulumunu yapabilirsiniz.
Settings yani ayarlar alanına giriş yaptığınızda organizasyon adı, kullanıcı adı ve şifre bilgileri girilerek save işlemi yapılması gerekmektedir.
Save işleminden hemen sonra orchestrator yani yönetim panelinden Robotlar + İşlemler + Düzenle sayfasına giriş yaparak pasif konumdaki robotu aktif hale getirebilir, uygulamayı bir kez kapatıp açtıktan sonra kullanmaya başlayabilirsiniz.

4. Kurulum Sonrası Hata Alınırsa

Kurulum sonrası uygulamada hata alınırsa aşağıdaki linklerin proxy’e eklenmesi gerekmektedir.

Dijital Çalışanlarınız olsun ister misiniz?