Global Bilgi | RPA

General

General

Aktiviteler

Group Activites

Group Activites ile tasarımını yaptığınız aktiviteleri gruplayarak aktivite sayısını sadeleştirebilir, bir veya birden fazla aktiviteyi tek bir grup olarak gösterebilirsiniz.

Gruplamak istenilen aktiviteler “Group Start” ve “Group End” nesnelerine bağlanmalıdır.

Group Start nesnelerine mouse ile sağ tıklama yaparak hepsini tek bir aktivite gibi gösterebilir ve tekrar sağ tıklama yaparak eski haline döndürebilirsiniz.

Grupladığınız aktiviteleri studio içerisinde bir noktaya hareket ettirirseniz, içerisindeki tüm aktiviteler de aynı oranda yer değiştirecektir.

Grup içerisindeki aktiviteleri kopyala, kes, yapıştır özelliğini (CTRL+C, CTRL+X, CTRL+V) kullanarak çoğaltabilirsiniz. Ancak her kopyalama ya da kesme işleminden sonra yeni gruplanacak aktivitileri birbirine bağlamanız gerekmektedir.

Loop Collection

Loop Collection aktivitesiyle, collection formatında değişkene aldığınız tablolar içerisinde sıralı bir döngü oluşturabilirsiniz.

Örneğin; Workbook Open aktivitesiyle açmış olduğunuz bir exceli, Worksheet To Collection aktivitesini kullanarak içerisinde bulunan tüm datayı collection formatında bir değişkene aktarabilir, hemen ardından bu data tablosu üzerinde yapmak istediğiniz işlemleri Start Loop ve End Loop arasında tasarlayarak ve sıralı bir döngü oluşturabilirsiniz.

Loop Collection aktivitesi, alınan data tablosu içerisinde tasarladığınız işlemleri sırasıyla yaptıktan sonra, işlem yapılacak bir veri kalmadığında süreci otomatik olarak tamamlamış olacaktır.

Start/End

Senaryonun başlangıcını ve bitişini ifade eden nesnelerdir. Aktivitelerin Start ve End nesneleri arasında olması gerekmektedir.

Dijital Çalışanlarınız olsun ister misiniz?