Global Bilgi | RPA

BiP

BiP

Aktiviteler

Get Service Message

Get Service Message aktivitesiyle, BiP servisine gönderilmiş olan mesajları “Messages” output’u ile collection formatında değişkene alabilirken, “Last Index” output’u ile gelen en son mesajı collection formatında değişkene alabilirsiniz. Sonuç çıktısı için de “Result” değişkenini kullanabilirsiniz. Ayrıca, Order Column satırına kolon adını yazarak collection içerisindeki istediğiniz sütuna “A-Z” veya “Z-A” şeklinde sıralama yaptırabilirsiniz.

Not: Bu servisin kullanılabilmesi için yetki alınması gerekmektedir.

Send Service Message

Send Service Message aktivitesiyle, Bip servisine yazı, görsel, video ve döküman içerikli paylaşımlar yapabilirsiniz.

Service Username satırına servis adı, Service Password satırına servis şifresi, Phone Number satırına mesaj gönderimi yapılacak telefon numarası, Message satırına da iletmek istediğiniz mesajı yazabilirsiniz. Gönderilecek mesaj türüne uygun seçeneği “Message Type” açılır penceresinden seçmeniz gerekmektedir.

Ayrıca mesajınızı servise kayıtlı tüm kullanıcılara veya servisteki belirli kullanıcılara gönderebilirsiniz. Tüm kullanıcılara göndermek için “Adress Type” açılır penceresinden “All Followers” seçeneği seçilmelidir.

Belirli kullanıcılara gönderip yapılması istendiği durumlarda, “Adress Type” açılır penceresinden “Specific User” seçeneği seçilmelidir. Bu sayede Phone Number satırındaki girilen numaralara gönderim yapılacaktır. Birden fazla numara girilmesi durumunda, numaralar arasında “;” işareti koyulması gerekmektedir.

Dijital Çalışanlarınız olsun ister misiniz?